Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy
image220

Rekonstrukcja bitwy pod Gorlicami

2 maja 2016 roku przy kompleksie sportowo rekreacyjnym w Sękowej odbyła się rekonstrukcja bitwy pod Gorlicami. Impreza ta już kolejny rok cieszy się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców, turystów oraz pasjonatów tematyki militarnej z całej Europy.

Czytaj więcej
pies1

Znaleziono psy!

Dnia 1.05.2016 znaleziono 2 psy. Psy błąkały się w Ropicy Górnej w okolicach sklepu. Teraz przebywają w gospodarstwie gdzie otrzymają tymczasowe schronienie.

Czytaj więcej
image002

Polowa Msza Święta na „Szlaku Papieskim”

W sobotę 2 kwietnia 2016 roku na szczycie Magury Wątkowskiej przy ołtarzu papieskim w XI rocznicę śmierci Jana Pawła II. została odprawiona Msza Święta w której uczestniczyło około 500 osób. Oprawę muzyczna do mszy odprawianej przez księdza Józefa Obłój z Parafii Desznica przygotowała młodzież z Ropicy Górnej.

Czytaj więcej
IMG_7626

Propozycje ws. rozwoju Wapiennego

Informujemy, że Gmina Sękowa przystąpiła do opracowania Planu Rozwoju Uzdrowiska Wapienne. W związku z powyższym prosimy wszystkich mieszkańców, organizacje społeczne oraz pozostałe zainteresowane osoby o przesyłanie propozycji odnośnie działań rozwojowych i inwestycyjnych, które winna podjąć gmina w określonych wyżej obszarach.

Czytaj więcej
logo_sekowa

Informacja

Z  dniem 1 kwietnia 2016r.  siedziba Punktu  Konsultacyjno –  Informacyjnego  działającego przy Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sękowej przeniesiona zostaje do Sali na piętrze w Remizie OSP w Sękowej.

Czytaj więcej
azbest

Demontaż azbestu – nabór

W związku z realizacją projektu pn. „Demontaż i bezpieczne składowanie wyrobów zawierających azbest z obszaru województwa małopolskiego” w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy, Wójt/Burmistrz Gminy Sękowa ogłasza nabór wniosków o udzielenie pomocy rzeczowej dla beneficjantów ostatecznych uczestniczących w Projekcie w 2016 roku na terenie Gminy Sękowa.

Czytaj więcej
52308602-9207-4027-a657-613090c57b3b

Program „Rodzina 500 plus”

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę wsparcie otrzyma rodzina także na pierwsze lub jedyne dziecko.

Czytaj więcej