Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

VIII Wyścig Górski Magura Małastowska

7 czerwca 2021 Autor: admin

Za nami dwa dni ścigania się na liczącej 3610 metrów trasie na Magurze Małastowskiej. Po rocznej przerwie najlepsi kierowcy wyścigowego cyklu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski gościli w Małastowie.

Najbardziej zadowolony z 8 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska był oczywiście Michał Ratajczyk (Mitsubshi Lancer), który zwyciężył zarówno w sobotę jak i niedzielę. W sobotę drugi był Daniel Stawiarski (Mitsubishi Lancer), trzeci Waldemar Kluza (Skoda Fabia), w niedzielę Stawiarski ponownie drugi, trzeci czas zanotował Mariusz Stec (Ford Fiesta), wyprzedzając Kluzę zaledwie o 0,4 sekundy.Ostatecznie w całym wyścigu podium, na którym na najwyższym stopniu stanął Ratajczyk, uzupełnili Daniel Stawiarski (2.m) i Waldemar Kluza.

Bohaterami wyścigów są oczywiście kierowcy, ale nie byłyby one możliwe beż ciężkiej pracy ludzi zabezpieczających trasę. To łącznie ze strażakami z jednostek OSP naszego powiatu blisko 200 osób Bez poświęcenie mechaników samochodowych, którzy potrafią odbudować zniszczone samochody w kilka godzin, tak by ich kierowcy bezpiecznie mogli mierzyć się z trasą. To oni też pilnują by wyścigowe maszyny, niezależnie od tego czy są to małe fiaty, czy potężne lancery zawsze były w najwyższej gotowości do walki.

Na koniec oczywiście trzeba powiedzieć, ze nieodłącznym elementem sportowej rywalizacji są kibice. Bez nich sport tak naprawdę traci racje bytu. Staje się jakimś całkowicie niezrozumiałym wynaturzenie. Tegoroczny wyścig odbywał się bez udziału widzów, ale piękna pogoda sprawiła, ze okolice Małastowa zapełniły się osobami spacerującymi po lesie czy też szukającymi grzybów.Miejmy nadzieję, że kolejne edycje magurskiego ścigania będą w pełni dostępne dla kibiców.

tekst oryginalny: Gazeta Krakowska
Agnieszka Wołkowicz/Lech Klimek