Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

V Puchar Pierwszego Śniegu

14/01/2015 Autor: admin
Zawody w narciarstwie biegowym techniką klasyczną zostały rozegrane w dniu 11 stycznia (niedziela) na trasach biegowych w Krzywej–Banicy w gminie Sękowa, na pętlach: 2 km i 3 km. Zawody przeprowadzono przy słonecznej pogodzie na lekko zmrożonym śniegu.
W dniu poprzedzającym zawody (sobota) padał deszcz, co odstraszyło potencjalnych zawodników, ale warunki śniegowe na Śnieżnych Trasach w dniu zawodów były dobre, a lekki mróz w nocy spowodował, że trasy były dość szybkie.
W zawodach wzięło udział 35 zawodników, którzy reprezentowali Gorlice, Sękową, Jasło, Krosno, Rzeszów, Głogów Małopolski, Hańczową, Klimkowkę, Strzyżów, Tarnów. Najmłodszy zawodnik miał 7 lat, a najstarszy 75 lat.
Organizatorami zawodów było Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa i Ośrodek Sportu i Rekreacji z Gorlic, w partnerstwie z Gminą Sękowa i Starostwem Powiatowym Gorlice. Zawody obsługiwała gorlicka grupa sędziów PZN oraz wolontariusze ze Stowarzyszenia.

Temperatura powietrza: 0oC, temp. śniegu: -1oC.

 

Jury zawodów:

 

Delegat Techniczny:              Kazimierz Trojanowicz

Sędzia Główny:                      Augustyn Jamro

Kierownik zawodów:              Stefan Maryńczak

 

Zakończenie zawodów odbyło się w „Gościńcu Banica”. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary, zaś pierwszych 6. zawodników pamiątkowe dyplomy. Wśród wszystkich startujących rozlosowano upominki, które zostały ufundowane przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa oraz przez Wydawnictwo „Czarne” z Wołowca.
Na uczestników czekała smaczna zupa gulaszowa i gorąca herbata, przygotowane przez udzielających gościny – Jolę i Tomasza Nowaków.
Wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej snieznetrasy.pl

 

Stefan Maryńczak

 

Skip to content