Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Lekkiej Atletyce

2 czerwca 2021 Autor: admin

Za nami 16. Otwarte Mistrzostwa Krakowa Młodzików w Lekkiej Atletyce i 7. Otwarte Mistrzostwa Krakowa Dzieci Młodszych i Starszych w Lekkiej Atletyce – Kraków 30 maja. W zawodach wzięło udział blisko 500 zawodników.

W imprezie została rozegrana po raz pierwszy rywalizacja OMK w kategorii wiekowej U10!

W tych zawodach również wystartowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Maraton” Sękowa. Nasi zawodnicy udali się do Krakowa wspólnie z zaprzyjaźnionym klubem UKS Kobylanka, gdzie wystartowali we wszystkich kategoriach wiekowych.

W nowej kategorii U10 (rocznik 2012 i młodsi) w biegu na 60m  wystartowała nasza najmłodsza zawodniczka Marcelina Szarowicz, która uzyskała bardzo dobry czas jak na tą kategorię wiekową 10.99s.

W kategorii  U12 (rocznik 2010/2011) wystartowały dwie zawodniczki: Milena Szarowicz, która rzutem piłeczką palantową na odległość 21m zajęła IV miejsce oraz Natalia Gruca, która wystartowała w skoku w dal uzyskując wynik  3.17m.

W kategorii U14 (rocznik 2008/2009) reprezentowały klub już bardziej doświadczone  zawodniczki: Wiktoria Galas, która w mocnym konkursie skoku w dal zdobyła brązowy medal skacząc aż na odległość 4.82m, oraz ten sam medal wywalczyła w rzucie piłęczką palantową 38.00m. W obu konkurencjach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. Jej siostra Martyna również wywalczyła brąz tym razem w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 126cm. W tej konkurencji srebro zdobyła  Marta Gyba skacząc na wysokość 132cm.

W kategorii U16-Młodzika (rocznik 2006/2007) wystartowała Zuzanna Pałys, która w nowej konkurencji od niedawna na zawodach czyli wieloskoku zdobyła srebrny medal z wynikiem 8.38m. W tej samej konkurencji Partyk Ołpiński zdobył srebro z wynikiem 10.10m, a Daniel Pawełczak brąz – wynik 9.77m. W konkursie rzutu oszcepem Karol Kozioł ustanawiając nowy rekord życiowy 30.61m zdobył złoty medal. W pchnieciu kula 5kg Bartłomiej Dusza  z nowym rekordem życiowym 9.39m zajął 5 miejsce.

I w końcu w naszej koronnej konkurencji czyli skoku wzwyż całe podium należało do zawodników z UKS Maraton Sękowa. Złoto zdobył Daniel Pawełczak, srebro Karol Kozioł, a brąz tym razem przypadł Patrykowi Ołpińskiemu.

Wielkie Gratulacje!!!  i powodzenia w następnych zawodach.