Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Wigilia w Sękowej

21 grudnia 2014 Autor: admin
Już po raz siódmy w niedzielę 21 grudnia 2014r. na terenie gminy Sękowa odbyło się spotkanie wigilijne dla osób samotnych i starszych. Organizatorem spotkania jak co roku było Stowarzyszenie „Dobrej Woli” w Sękowej, które przygotowało obfite potrawy wigilijne.
Około 100 mieszkańców gminy spotkało się tym razem w sali świetlicy wiejskiej w Siarach, aby rozpocząć w nastroju świątecznym oczekiwanie na n arodzenie Chrystusa
W spotkaniu wzięli udział księża z parafii Sękowa ks. Janusz Kurasz – proboszcz parafii, ks. Stanisław Dziedzic – Prałat, ks. Arkadiusz Puzio – wikariusz oraz proboszcz parafii Męcina Wielka ks. Jan Adamczyk. Gminę Sękowa reprezentowała Pani Wójt Gminy Małgorzata Małuch, która składając wszystkim świąteczne życzenia podkreśliła ogromne zaangażowanie i wkład pracy członków Stowarzyszenia w zorganizowanie kolejnego spotkania.
Modlitwa, łamanie opłatkiem i życzenia świąteczno-noworoczne poprzedzone były częścią artystyczną w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkół w Siarach przygotowaną przez Panią Małgorzatę Markowicz i Pana Mirosława Bogonia.