Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy
Najbliższe wydarzenia:

Udział Wójt Gminy Sękowa w V Europejskim Kongresie Samorządów

18 kwietnia 2019 Autor: admin

W dniach, 8 – 9 kwietnia w  Krakowie  odbył się V Europejski Kongres Samorządów a jego tegoroczne hasło to ,, Samorząd – razem dla przyszłości”.

Europejski Kongres Samorządów to platforma wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych, elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Dwudniowy program kongresu składał się z siedmiu  ścieżek tematycznych, obejmujących ponad 80 wydarzeń: bloków programowych, raportów, paneli, warsztatów, wykładów, prezentacji oraz uroczystej  gali. Jednym z moderatorów bloku tematycznego „Przedsiębiorczość, pasja, determinacja. Inspiracje kobiet sukcesu „ była Małgorzata Małuch – Wójt, Gminy Sękowa.

Fragment wystąpienia Pani Wójt –  Sprecyzowane plany i zawodowe, marzenia oraz konsekwentna ich realizacja prowadzą  do sukcesu.  Uważam, że kobiety wciąż nie wykorzystują swoich możliwości. W mojej pracy samorządowca bardzo ważne jest motywowanie do działania. Angażowanie ludzi do pracy na rzecz innych. Takie działanie  jest misją samorządu, z którą mocno się identyfikuję. Mam wtedy poczucie przynależności do gminy, którą reprezentuję oraz cieszę się, gdy wspólnie rozwiązujemy nasze problemy. Osiąganie celów, które innym wydają się nierealne motywuje mnie do działania”.

fot. M.Książkiewicz / bobowa24.pl