Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy
Najbliższe wydarzenia:

Sukces uczennicy z Sękowej

14 maja 2019 Autor: admin

13 maja 2019r. w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gorlicach odbyła się organizowana przez Placówkę Terenową KRUS w Gorlicach uroczysta gala rozstrzygająca etap powiatowy IX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci pod hasłem „ Bezpiecznie na wsi- maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu pracy plastycznej w formacie A3, zgodnej z wymogami regulaminowymi, nt. zapobiegania wypadkom związanym z obecnością w gospodarstwie rolnym maszyn i urządzeń rolniczych. Na tegoroczną edycję konkursu do gorlickiej Placówki Terenowej KRUS wpłynęła rekordowa jak dotąd liczba prac: aż 318 z 23-ech okolicznych szkół podstawowych.
Wśród wyróżnionych w konkursie znalazła się Emilia Dyczko, uczennica klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Sękowej, jako jedyna z całej naszej gminy.  Nauczycielem nadzorującym wykonanie pracy była wychowawczyni Urszula Majkrzak. Uroczystego wręczenia nagród i dyplomów dokonali Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś, Starosta Powiatu Gorlickiego Maria Gubała oraz Kierownik Placówki Terenowej KRUS w Gorlicach Janusz Augustowski.
Gratulujemy Emilii i Rodzicom tak wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów.

Pełna relacja z gali na stronie Starostwa Powiatowego w Gorlicach: https://www.powiatgorlicki.pl/aktualnosci/maszyna-pracuje-a-dziecko-obserwuje.html