Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Sobota pełna wrażeń!

18 lipca 2022 Autor: Agata Kołodziejczyk

Słoneczne i ciepłe dni to najlepszy czas na piknik. W sobotę 16.07.2022 odbył się międzypokoleniowy piknik integracyjny w Męcinie Wielkiej, na którym nie brakło śmiechów, śpiewu, tańców i swawoli.

Tak spędzony czas pozwala na tworzenie i umacnianiu relacji w otoczeniu oraz jej ociepleniu zarówno w młodym jak i starszym wieku co było zauważalne m.in. u Sękowskich seniorów, którzy śpiewem zachęcili wszystkich do wspólnej zabawy.

Na żadnej imprezie plenerowej nie może zabraknąć niesamowitych atrakcji – dmuchańce, malowanie twarzy, scenki kabaretowe, które urozmaicały pobyt w Męcinie Wielkiej. Występy dzieci z placówek Wsparcia Dziennego w Sękowej, Siarach i Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej wprawiło widzów w prawdziwy zachwyt.

Trudno sobie wyobrazić piknik bez pysznego jedzenia! Panie ze spółdzielni Sękowskie Smaki przygotowały przepyszny catering, który zadawalał brzuchy najmłodszym jak i tym starszym. 😊

Akcentem tejże imprezy było przekazanie nowego busa do użytkowania dla seniorów, który w całości został sfinansowanego z funduszy jednego z projektów społecznych prowadzonych przez gminę Sękowa. Koszt samochodu wyniósł 182 tysiące. W tej małej uroczystości uczestniczyła Pani Barbara Bartuś Poseł na Sejm RP, a także Pan Rafał Solecki dyrektor Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości.