Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Siary – I Festiwal Pieczonego Ziemniaka

13 września 2023 Autor: admin_2

W niedzielne słoneczne popołudnie 10 września 2023 roku, pod szkołą w Siarach, odbyła się wyjątkowa impreza – I Festiwal Pieczonego Ziemniaka. To niezwykłe wydarzenie przyciągnęło fanów tego pysznego warzywa i stało się hitem wśród mieszkańców Siar. Organizowany przez Nieformalną Grupę „My Dla Przyszłych Pokoleń” oraz GOK Sękowa, festiwal zapewnił zarówno rozrywkę, jak i wiele atrakcji dla dzieci.

Podczas festiwalu wszyscy mogli delektować się pieczonymi w ogniu ziemniakami, pyszną zupą ziemniaczaną, kociołkiem i innymi smakołykami z ziemniaków. Dla najmłodszych uczestników festiwalu animatorzy z „Wujkiem Skarpetką” zapewnili świetną zabawę, a na scenie pojawił się zespół regionalny „POGÓRZANIE”, zachęcając do tańca i biesiadowania.

Koncert „Young Graba” oraz emocjonujące karaoke „Każdy może śpiewać” dostarczyły niezapomnianych przeżyć muzycznych. Nie zabrakło również intensywnego tańca w rytmie Zumby, a wieczorem zespół „NIE RÓB SIARY” rozgrzał scenę i uczestników, wprowadzając ich na kończącą imprezę dyskotekę.

Mimo wielu atrakcji, głównym bohaterem tego dnia był ziemniak i jego wspólne pieczenie. Przybywający na festiwal mieli również okazję korzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak przejażdżki konne, darmowe dmuchańce oraz pokazy sprzętu strażackiego. Imprezę wspaniale poprowadził „Dj Polan”.

I Festiwal Pieczonego Ziemniaka w Siarach okazał się niezapomnianym świętem smaku, zabawy i integracji społeczności lokalnej, które na pewno jeszcze długo będzie wspominane przez mieszkańców.

Serdecznie dziękujemy organizatorom

Skip to content