Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Sękowej

11 listopada 2022 Autor: admin_2

Narodowe Święto Niepodległości to święto, które corocznie obchodzimy w dniu 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień niepodległości to czas refleksji nad ojczyzną i dobrze rozumianym patriotyzmem. Dlatego wspierajmy nasze małe ojczyzny i okazujmy wzajemny szacunek. 

Obchody 104 rocznicy odzyskania niepodległości prze Polskę rozpoczęły się uroczystą mszą świętą za poległych w obronie Ojczyzny w Kościele im. Józefa Oblubieńca w Sękowej odprawioną przez ks. Jacka Piroga. Po liturgii odbyła się uroczysta odprawa wart by złożyć  wieńce na cmentarzu parafialnym pod figurą Zmartwychwstałego Chrystusa przez członków jednostek samorządowych-  Sekretarza Gminy Sękowa Michała Diducha ,Przewodniczącego Rady Gminy Sękowa Bogusława Moronia oraz skarbnik Katarzynę Rak Wachowską. Swoją obecnością w naszych obchodach Narodowego Święta zaszczyciła także Radna Województwa Małopolskiego Pani Jadwiga Wójtowicz.

Na podsumowanie uroczystego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury został wyemitowany film o Władysławie Długoszu. Była to premiera filmu sfinansowana przez Województwo Małopolskie w ramach projektu ,,Kultura w plenerze historii Sękowej”. Swój czynny udział w tym dniu miała również młodzież z ZSP w Sękowej, która swym wystąpieniem okazała pamięć za poległych żołnierzy.