Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

IX Spotkanie Opłatkowe w Siarach

19/12/2016 Autor: admin

18 grudnia 2016 roku o godzinie 14,30 w Sali Domu Ludowego w Siarach  odbyło się  9 – te Spotkanie Opłatkowe zorganizowane przez Stowarzyszenie Dobrej Woli w Sękowej.

W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Ksiądz Proboszcz Janusz Kurasz i ks. Wikariusz Michał Piętka, sekretarz Urzędu Gminy w Sękowej Pani Zofia Rowińska, kierownik DPS – u w Sękowej Pani Anna Cieśla, przewodniczący Akcji Katolickiej Pan Janusz Bryg oraz licznie zgromadzeni samotni i starsi mieszkańcy Sękowej, Siar i Owczar, w sumie w spotkaniu uczestniczyło około 75 osób.

Spotkanie rozpoczęła przewodnicząca stowarzyszenia Anna Durlak, która serdecznie powitała wszystkich zebranych oraz złożyła życzenia świąteczne i noworoczne. Podkreśliła, że takie  spotkania mogą się odbywać co roku dzięki ogromnemu zaangażowaniu i pracy członków stowarzyszenia, którzy przygotowują salę i potrawy wigilijne, którymi częstowani są uczestnicy spotkania. Za tę pracę złożyła serdeczne podziękowania. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Pani Zofia Rowińska, Pan Janusz Bryg , którzy podziękowali organizatorom za zorganizowanie spotkania oraz złożyli wszystkim zebranym życzenia świąteczne i noworoczne. Po występie artystycznym przygotowanym przez młodzież z Zespołu Szkół w Siarach pod nadzorem ich opiekunów Pani Małgorzaty Markowicz i Pana Mirosława Bogonia,  głos zabrał ksiądz Proboszcz Janusz Kurasz, który poprowadził modlitwę, następnie zebrani połamali się opłatkiem i składali sobie życzenia. Potem wszyscy usiedli do poczęstunku, rozmów i kolędowania. Spotkanie przebiegało w miłej, świątecznej atmosferze.

Skip to content