Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej

30 listopada 2018 Autor: admin

15 listopada 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Nasza Niepodległa w sercach i poezji”. Organizatorem wydarzenia była Gminna Biblioteka Publiczna w Sękowej we współpracy z bibliotekami szkolnymi. Konkurs wpisał się w obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Ponadto służył kształtowaniu postaw patriotycznych oraz popularyzowaniu piękna i wartości narodowej kultury. Tym bardziej zatem cieszy fakt, że tak wielu uczniów odpowiedziało na zaproszenie do udziału w konkursie. Uczestniczyło w nim bowiem trzydzieścioro troje uczniów ze szkół w Sękowej i Siarach. Przesłuchania odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych  – uczniowie klas IV-VI SP oraz VII-VIII SP     i III gim. Uczestnicy recytowali wiersze patriotyczne, które przedstawiały naszą Ojczyznę w różnych momentach dziejowych. Młodzież z dużym zaangażowaniem i przejęciem deklamowała wybrane utwory.

Wyjątkowy charakter uroczystości podkreśliła obecność pani Małgorzaty Małuch – Wójta Gminy Sękowa. Wyraziła ona zadowolenie z postawy uczniów naszych szkół i na zakończenie wręczyła nagrody zwycięzcom konkursu.

Występy recytatorów ocieniało trzyosobowe jury w składzie: Dominika Kubala, Małgorzata Mentel, Jolanta Halina Jabłczyk, które wyłoniło laureatów w obu grupach wiekowych. Zostali nimi:

– w kategorii klas VI-VI SP:

1. miejsce – Paulina Drzymała kl. IVa SP w Sękowej

2. miejsce – Filip Drzymała kl. VI SP w Siarach

3. miejsce – Monika Piszczek kl. VI SP w Sękowej

Wyróżnienie – Aleksandra Motyka kl. V SP w Siarach

– w kategorii klas VII-VIII SP i III gim.

1. miejsce – Gabriela Marć kl. IIIb Gimnazjum w Sękowej

2. miejsce – Klaudia Wierzbicka kl. VII SP w Siarach

3. miejsce – Aleksandra Jawor kl. IIIa Gimnazjum w Sękowej

Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i upominek, a laureaci nagrody książkowe. Wszystkim gratulujemy i życzymy rozwijania recytatorskiego talentu.