Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Gminne Dożynki 2017

21 sierpnia 2017 Autor: admin

19 sierpnia 2017 po raz XI  świętowaliśmy  Gminne Dożynki. W tradycji polskiej, święto plonów kojarzone jest zwykle z dziękczynieniem za dary przyrody i chleba, ale jest to  również okazją do prezentacji sołectw i grup działających na ternie Gminy Sękowa.  Dożynki są znakomitym wyrazem postaw patriotycznych  bogatej tradycji rolniczej, dbałości o przyrodę ale i współpracy dla dobra wspólnego.

Rozpoczęły się o godz. 12.00 w zabytkowym kościółku p.w. św. Filipa i Jakuba uroczystą Mszą Świętą, następnie korowód dożynkowy przy muzyce ludowej przemaszerował z wieńcami dożynkowymi na kompleks sportowo – rekreacyjny.

Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch powitała wszystkich przybyłych gości. Niesprzyjająca aura pogodowa przeszkodziła organizatorom kontynuować uroczystości, lecz po godzinie wznowiono program pod dużym namiotem.

Mimo deszczowej pogody wystąpiły zespoły: Młodzieżowy Zespół Regionalny z Niedzwiedzia, koncert dzieci z GOK w Sękowej, SERENCZA oraz DOBRY WIECZÓR. Po godzinie 21 natomiast miał miejsce koncert zespołu ZAKOPOWER