Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Daria Szkurat – wschodząca gwiazda narciarstwa biegowego

13/05/2024 Autor: admin_2

Dzisiaj (tj. 13.05.2024) w Urzędzie Gminy Sękowa zaszczyciła nas swoją obecnością Daria Szkurat. Urodzona w Bartnem, obecnie reprezentuje Klub Sportowy Chochołów  jest jedną z najbardziej obiecujących narciarek biegowych w Polsce w swojej kategorii wiekowej. Jej nieprzeciętne osiągnięcia i talent czynią ją jedną z największych nadziei polskiego narciarstwa biegowego.

W grudniu 2022 roku Daria zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w biegu na 10 km stylem dowolnym, osiągając czas 26:46,9 min, a także srebrny medal na dystansie 5 km stylem klasycznym. Rok później pod koniec stycznia 2023 roku zajęła 15. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w Kanadzie w biegu na 20 kilometrów techniką klasyczną.

Daria jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach i członkinią Kadry Narodowej, co świadczy o jej zaangażowaniu i determinacji w dążeniu do sportowej doskonałości. Uprawianie sportu na poziomie profesjonalnym wiąże się z dużymi kosztami i wymaga licznych poświęceń.

Aktualnie Daria poszukuje sponsorów, którzy dołączą do Gminy Sękowa w wsparciu jej kariery, poprzez fundowanie stypendiów, które umożliwią jej dalszy rozwój i treningi. To wyjątkowa okazja, by wesprzeć młodą i utalentowaną sportowczynię na jej drodze do międzynarodowych sukcesów.

Skip to content