Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

„Złote i Diamentowe Gody” w Sękowej 

5 listopada 2021 Autor: admin

 „Złote i Diamentowe Gody” w Sękowej  Uroczystość wręczenia medali za „Długoletnie pożycie małżeńskie”

4 listopada 2021 r. odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatów, a następnie była kontynuowana w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej. Na wniosek Wójta Gminy Sękowa i postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale przyznane zostały 21 parom małżeńskim, jednak w uroczystości wzięło udział 17. Wśród zaproszonych gości były również pary obchodzące „Diamentowe Gody”.

Uroczystość poprowadziła Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej Iwona Tumidajewicz, która powitała dostojnych Jubilatów oraz zaproszonych gości, następnie odbył się występ artystyczny dzieci pod kierownictwem Pana Kazimierza Halucha.

Głos zabrała Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch, w swym przemówieniu podkreśliła, iż złożona przysięga małżeńska zobowiązuje do bycia ze sobą w codziennym życiu, w dobrych i złych chwilach, złożyła Jubilatom życzenia wielu kolejnych wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu i radości. Swoje życzenia dołączył Sekretarz Gminy Michał Diduch.

„Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” zostały nadane następującym parom: Genowefa i Jerzy Apola, Wiesława i Antoni Augustyn, Zofia i Tadeusz Bączalscy, Zofia i Jan Bolek, Janina i Władysław Ciślak, Eugenia i Jan Cyrkot, Halina i Antoni Głóg, Anna i Stanisław Grabiec, Teodora i Piotr Hojsak, Teresa i Władysław Honkowicz, Zofia i Stanisław Kazanowscy, Janina i Mieczysław Kołotyło, Anna i Mieczysław Łaskawscy, Łucja i Aleksander Pels, Wanda i Stanisław Skórscy, Irena i Eugeniusz Smalarz, Irena i Jan Szydłowscy, Irmina i Jan Śliwa, Maria i Tadeusz Tenerowicz, Krystyna i Roman Zawiła, Maria i Jan Zielińscy.

Oprócz Jubilatów świętujących Złote Gody, byli też małżonkowie, którzy mogą pochwalić się jeszcze dłuższym stażem. Aż 65 lata wspólnego pożycia małżeńskiego świętowali Państwo Wanda i Kazimierz Zachariasz oraz Państwo Justyna i Michał Smereczniak, z 62-letnim stażem pożycia małżeńskiego.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Jubilatom i życzymy dalszych lat spędzonych razem w dobrym zdrowiu i wśród serdecznej opieki osób najbliższych.