Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Złote i Diamentowe Gody” w Sękowej

24 września 2018 Autor: admin

20 września 2018 r. odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji jubilatów, a następnie miała miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej. Na wniosek Wójta Gminy Sękowa i postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medale przyznane zostały 19 parom małżeńskim, lecz na uroczystości pojawiło się ich 13. Wśród zaproszonych gości były również pary obchodzące „Diamentowe Gody”.

Wójt Gminy Sękowa, Pani Małgorzata Małuch otwierając uroczystość w swym przemówieniu podkreśliła, iż złożona przysięga małżeńska zobowiązuje do bycia ze sobą w codziennym życiu, w dobrych i złych chwilach, złożyła jubilatom życzenia wielu kolejnych wspólnych lat w zdrowiu, szczęściu i radości. Swoje życzenia dołączyli obecni na uroczystości: Przewodnicząca Rady Gminy Pani Maria Wyżkiewicz, Sekretarz Gminy Pani Zofia Rowińska oraz Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Pan Michał Diduch. Następnie po symbolicznym toaście dokonano odznaczenia medalami, które są oficjalnym przypieczętowaniem wzoru małżeństwa.

„Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” zostały odznaczone następujące pary:

 1. Bodak Zofia i Roman
 2. Klimek Irena i Stanisław
 3. Niemiec Irena i Józef
 4. Płoszaj Maria i Czesław
 5. Potok Helena i Stanisław
 6. Prorok Halina i Tadeusz
 7. Przybycień Salomea i Czesław
 8. Rachel Maria i Józef
 9. Rybczyk Wanda i Kazimierz
 10. Szarowicz Zofia i Jerzy
 11. Tenerowicz Irena i Roman
 12. Wasylczak Maria i Roman
 13. Więcek Halina i Zdzisław

Jubileusz sześćdziesięciolecia „Diamentowe Gody” obchodzili:

 1. Brach Józefa i Bolesław
 2. Deć Cecylia i Stanisław
 3. Stępień Felicja i Tadeusz
 4. Para ze stażem małżeńskim 62 lat: Zachariasz Wanda i Kazimierz

W przygotowaniu uroczystości brali również udział pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Sękowej na czele z Dyrektor Panią Iwoną Tumidajewicz, którzy przygotowali krótki program artystyczny. Spotkanie było pełne wspomnień i wzruszeń oraz refleksji nad spędzonymi wspólnie latami, było podkreśleniem wagi wartości rodzinnych oraz znaczenia trwałości małżeństwa, a jednocześnie symbolem wszystkiego co w życiu najcenniejsze i jednocześnie najtrudniejsze: miłości, wytrwałości, zrozumienia i oddania.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Jubilatom i życzymy dalszych lat spędzonych razem w dobrym zdrowiu i wśród serdecznej opieki osób najbliższych.