Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

ZASKAKUJĄCY BIEG PO ZŁOTO

13/04/2017 Autor: admin

10 kwietnia 2017r. na stadionie sportowym w Zagórzanach odbyły się Powiatowe Drużynowe Biegi Przełajowe.

Po raz pierwszy zawody odbyły się w formule drużynowej, ze startu wspólnego. Reprezentacje szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponad gimnazjalnych składały się z 6 zawodniczek i 6 zawodników. Drużyna ustawiała się w rzędach, liderzy zespołów w pierwszym rzędzie na linii startu, pozostali za nimi. Suma miejsc na mecie zdobytych przez wszystkich członków zespołu decydowała o jego miejscu w klasyfikacji drużynowej. Najpierw klasyfikowano drużyny które ukończyły bieg w 6-osobowym składzie, dopiero po nich zespoły, które ukończyły bieg w niepełnych składach. Zaskakujący przebieg miał bieg na 1000m naszych najmłodszych chłopców z klas IV i III  Szkoły Podstawowej. W biegu wystartowało 16 drużyn czyli ok 100 zawodników.

Na początku biegu nasi chłopcy wystartowali powoli i byli na końcu stawki ale w miarę trwania biegu przesuwali się do przodu wyprzedzając kolejnych zawodników. Na mecie okazało się że nasz najlepszy zawodnik Daniel Pawełczak uzyskał drugą lokatę, a pozostała piątka uplasowała się w pierwszej trzydziestce. Dużym, miłym zaskoczeniem dla ekipy chłopców i opiekunów okazał się wynik końcowy wyczytany przez sędziów, w którym nasza drużyna chłopców z Sękowej zajęła pierwsze miejsce. Dziewczynki również zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując w swoim biegu na 800m czwarte miejsce na 16 drużyn, najlepsza Emilia Chowaniak uzyskała czwartą lokatę na ok 100 startujących dziewczynek. Drużyna chłopców uzyskała awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Nowym Targu 26 kwietnia 2017r.

Drużyna chłopców: Daniel Pawełczak, Mateusz Olszański, Karol Kozioł, Patryk Ołpiński, Konrad Deć, Mikołaj Prajsnar i Eryk Wal.

Drużyna dziewcząt:  Emilia Chowaniak, Zuzanna Pałys, Noemi Krajnik, Kamila Michalewicz, Sandra Nykiel, Klaudia Ciślak i Klaudia Jurusik, Jessica Żelem, Julia Pels.