Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Z WIZYTĄ W FILHARMONII PODKARPACKIEJ

5 lutego 2018 Autor: admin

W dniu 19 stycznia 2018r. grupa uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sękowej i zespołu Szkół  w Siarach wraz z rodzicami i nauczycielami udała się do Filharmonii Rzeszowskiej, aby wysłuchać noworocznego koncertu orkiestry podkarpackiej.

Tematem przewodnim występu była muzyka amerykańska, a w programie zatytułowanym „ Pejzaże Ameryki” znalazły się między innymi słynne przeboje Franka Sinatry oraz znane utwory pochodzące z musicali i filmów amerykańskich.

Udział w koncercie zrobił na wszystkich niesamowite wrażenie. Widok orkiestry, składającej się z kilkudziesięciu muzyków, grających na niezliczonej ilości instrumentów na długo pozostanie w naszej pamięci.

Wyjazd był współfinansowany przez Fundację PZU w ramach realizacji projektu „ Kto z kulturą przestaje – człowiekiem się staje” , a wizyta w Filharmonii była przedostatnim punktem naszego harmonogramu. W dniu 9 lutego udamy się do Opery Krakowskiej, a już dzisiaj zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie podsumowujące  projekt, które odbędzie się 8 lutego 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Sękowej o godz. 1600.