Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Ważne! Zbiórka informacji o gospodarstwach, w których utrzymywane są ptaki wrażliwe na wirusa grypy

6 kwietnia 2021 Autor: admin

W związku z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gorlickiego, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Gorlicach rozpoczyna zbiórkę informacji na temat gospodarstw, w których utrzymywane są zwierzęta z gatunków wrażliwych na wirusa grypy ptaków (m.in. kury, kaczki, gęsi, indyki, przepiórki, perlice, gołębie).

Wszyscy właściciele gospodarstw proszeni są o wypełnienie formularza – wzór znajduje się TUTAJ i dokonanie zgłoszenia poprzez jeden ze wskazanych poniżej sposobów:

  • przesłanie formularza drogą elektroniczną na adres gorwet@poczta.onet.pl,
  • dostarczenie zgłoszenia do siedziby Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Gorlicach przy ul. Kościuszki 41a lub przesłanie zgłoszenia pocztą tradycyjną na adres: Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Gorlicach, ul. Kościuszki 41a, 38-300 Gorlice.
  • dostarczenie zgłoszenia  do Urzędu Gminy Sękowa, Sękowa 252

Powyższe działania  prowadzone są na podstawie  § 1 ust. 1 pkt 2) lit. b) Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków oraz § 5 Rozporządzenia Wojewody Małopolskiego z dnia 24 marca 2021 roku w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatu gorlickiego i nowosądeckiego.