Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy
Najbliższe wydarzenia:

Wakacje dobiegły końca

2 września 2019 Autor: admin

To wyjątkowy dzień dla wszystkich uczniów, którzy dziś wrócili w do szkoły w Sękowej. W czasie wakacji boisko w Sękowej zostało zmodernizowane i dostosowane do oczekiwań uczniów i rodziców.

Nowe boisko powstało na miejscu starego, asfaltowego i mocno sfatygowanego boiska. Obecnie jest to obiekt o poliuretanowej nawierzchni. Na obiekcie znajduje się wielofunkcyjne boisko, na którym można grać w piłkę ręczną w piłkę nożną, w koszykówkę, siatkówkę a także w inne gry zespołowe.   Boisko jest ogrodzone piłko-chwytami, a wzdłuż niego znajduje się bieżnia lekkoatletyczna i skocznia w dal. W ramach projektu boisko zostało wyposażone w oświetlenie fotowoltaiczne.  Zakupiono także namiot pneumatyczny, w którym będą mogły być prowadzone rozgrywki i sporty walki oraz wyposażenie niezbędne do prowadzenia spotkań integracyjnych i zawodów sportowych.

Realizowany projekt jest wynikiem konsultacji społecznych prowadzonych podczas sporządzania Gminnego Programu Rewitalizacji.  Adaptacja boiska przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Sękowej na ogólnodostępny park kulturalno-sportowy była możliwa dzięki wsparciu finansowemu z „Programu Rozwoju Obszarów wiejskich na lata 2014-2020”.

Całkowita wartość zrealizowanego projektu to ponad 500 tyś zł na ten cel gmina Sękowa pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, które wynosi ponad 427 tyś zł.