Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Turniej piłkarski o Puchar Wójta

29 czerwca 2018 Autor: admin

W Turnieju Małego Pola o Puchar Wójta Gminy Sękowa zagrało 14 zespołów. Turniej bardzo fajnie nam się rozwija, z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością, tym bardziej cieszymy się z udziału kolejnych zespołów które „zawitały” do Sękowej po raz pierwszy.

Po raz drugi na Turniej o Puchar Wójta Gminy Sękowa przyjechali nasi koledzy z Anglii – obrońcy Pucharu z przed roku, zespół FC Bloxham Eagels. Pierwszy raz gościliśmy na naszym terenie, w regionie gorlickim drużynę Wiatmax Łapanów z powiatu bocheńskiego.

Nie brakowało również naszych lokalnych zespołów, znanych nam bardzo dobrze z rozgrywek A Klasy gorlicko-sądeckiej lub gorlickich rozgrywek halowych.

Najważniejsze, że wszyscy wyjeżdżali zadowoleni zarówno z poziomu sportowego jak i organizacyjnego i wszyscy zapowiadają że zjawią się również za rok, na kolejnej edycji Turnieju.

W sportowej rywalizacji udział wzięło 14 zespołów podzielonych na trzy grupy eliminacyjne z których najlepsze zespoły awansowały do ¼ finału a kolejne walczyły w meczach barażowych o udział w ćwierćfinałach. Po pierwszej fazie rozgrywek odpadały tylko dwa zespoły które zajęły w swoich grupach piąte miejsca. Chociaż przez cały Turniej emocji i zaciętej walki nie brakowało, to coraz więcej ich było od meczów barażowych rozgrywanych już systemem „przegrywający odpada”. W fazie pucharowej kilka razy o końcowych wynikach decydowały serie rzutów karnych. Po zaciętych bojach do najlepszej czwórki turnieju awansowały zespoły: FC Bloxham Eagels, Silvestria Gorlice, Bogdański Team Nawojowa oraz Podhalanin Biecz.

Bardzo wyrównane pojedynki półfinałowe dały przepustkę do finału drużynom Silvestrii Gorlice oraz Podhalanin Biecz. Przegranym pozostała walka o trzecie miejsce. Mecz finałowy do ostatnich sekund trzymał w napięciu. Po bramkach najskuteczniejszych strzelców swoich zespołów Kamila Gałowicza (Silvestria) i Konrada Grajewskiego (Podhalanin) mecz zakończył się wynikiem remisowym 1 – 1. Do wyłonienia zdobywcy Pucharu Wójta Gminy Sękowa potrzebne były zatem rzuty karne. Lepiej celniej i skuteczniej wykonywali je zawodnicy Silvestrii Gorlice i to oni cieszyli się z końcowego sukcesu.

W meczu o trzecie miejsce Bogdański Team Nawojowa pokonał FC Bloxham Eagels 2 – 0.

Podczas zakończenia i rozdania nagród obecni byli przedstawiciele organizatorów oraz w zastępstwie Pani Wójt Małgorzaty Małuch Puchary i Medale wręczała Pani Joanna Drypczak (skarbnik Gminy Sękowa) oraz Pan Sylwester Kumorkiewicz (Silvestria Gorlice). Pani Joanna Drypczak w imieniu Pani Wójt podziękowała zespołom i zawodnikom za udział w Turnieju a organizatorom za wysoki poziom organizacji kolejnej edycji Turnieju o Puchar Wójta Gminy Sękowa.

Po raz kolejny znakomicie ze stanowiska spikera zawody poprowadził Marcin Barczyk.

Wszystkim osobom, zawodnikom, zespołom Bardzo Serdecznie Dziękujemy za udział w VI Turnieju o Puchar Wójta Gminy Sękowa. Bez Was, Waszych drużyn i kibiców Turniej nie mógłby się odbyć, a My organizatorzy postaramy się za rok zrobić kolejną edycję jeszcze lepiej i być może z większą liczbą zespołów.

Wyniki i końcowa klasyfikacja na www.ogien.futbolowo.pl

Zarząd LKS Ogień Sękowa