Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

PROJEKT „ JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ” 2018

2 marca 2018 Autor: admin

W pierwszym tygodniu ferii na stoku narciarskim Sękowa Ski  po raz piąty w gminie Sękowa wystartował projekt „ Jeżdżę z głową”  mający  na celu organizację nauki jazdy na nartach zjazdowych dla uczniów szkół podstawowych z terenu Małopolski. Projekt obejmuje naukę jazdy na nartach, zdobycie umiejętności poprawnej techniki, zapoznanie z zasadami zachowania się i bezpieczeństwa na stokach narciarskich, jak i zagrożeniami oraz ze sposobami ich zapobiegania. Projekt jest finansowany w 50% z budżetu Województwa Małopolskiego i w 50% ze środków własnych gminy.

W zadaniu wzięły udział  grupa uczniów z terenu gminy Sękowa.  Projekt zachęca uczniów do aktywnego spędzenia czasu wolnego, poprawia kondycję, podnosi ogólną sprawność fizyczną uczniów jak również integruje środowisko gminne. Od początku projektu z nauki jazdy na nartach zjazdowych skorzystało już ok. 100 uczniów z terenu gminy Sękowa.

Serdeczne podziękowania  dla pana Wojciecha Kretowicza właściciela wyciągu Sękowa Ski, u którego od pięciu lat projekt jest realizowany. Uczniowie co roku mogą liczyć na dobre warunki na stoku, dobry sprzęt narciarski, miłą obsługę, a na zakończenie  wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikaty narciarza oraz słodycze.

Gorące podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do  realizacji projektu ,,Jeżdżę z głową’’.