Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Ogród sensoryczny

11 października 2018 Autor: admin

Ogród Sensoryczny to początek naszych działań. Wyzwalamy Energię”. Będzie to jedyny taki ogród na terenie Gminy Sękowa. JEDYNY a to DZIĘKI zaangażowaniu rodziców i dzieci .

Projekt zaplanowała dyrektor GOK Iwona Tumidajewicz i oczywiście wsparła finsnsowo Wójt Gminy Małgorzata Małuch. W realizację zaangażowało się bardzo wiele osób związanych z przedszkolem, jak i tych, którzy uznali inicjatywę za wartą zainteresowania. Nie zabrakło również przedszkolaków, którzy sadzili swoje drzewo dla potomnych. Nie było to łatwe zadanie, wymagało wiele sił ze względu na kamieniste podłoże.

Co takiego zaprojektowano w naszym ogrodzie, co przyciąga dzieci, a jednocześnie służy pobudzaniu zmysłów ? Mini ogród sensoryczny został podzielony na 5 stref stymulacji: smaku, węchu, słuchu, wzroku i dotyku. Już wiosną ogród będzie stymulował wzrok szeroką paletą barw, poprzez posadzone różnobarwne rośliny, wyróżniające się kolorystyką. Również wtedy zostanie zamontowany sprzęt umożliwiający obserwację światła białego oraz dający wrażenie złudzenia optycznego. Wszystkiego nie zdradzamy. Nietuzinkowym pomysłem jest stworzenie nawierzchni, podzielonej na cztery segmenty, wypełnionej różnym materiałem. Nie zabraknie też wody. Mini ogród sensoryczny w swoje progi zaprasza każde dziecko, które dąży do kontaktu z przyrodą i pragnie pobudzić swoje zmysły. Jest on również miejscem intensywnej stymulacji zmysłów w ramach terapii integracji sensorycznej.

Każdej osobie, która przyczyniła się do pierwszego etapu ogrodu serdecznie dziękujemy.