Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Muzyka Zaklęta w Drewnie

8 sierpnia 2017 Autor: admin

Koncert Susanny w muzeum w Bartnem.

Muzyka Zaklęta w Drewnie to cykl koncertów na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce, który jest propozycją na spędzenie letnich weekendów w ciekawy sposób.

Data: 13.08.2017
Godzina: 17:00
Miejsce: Cerkiew św. św. Kosmy i Damiana (muzeum) w Bartnem
Adres: Bartne
Wstęp: Wolny

Susanna
Od chórów cerkiewnych przez folklor, folk, muzykę klasyczną, jazz, muzykę teatralną i współczesną. Kocha improwizację. Najczęściej śpiewa i tworzy w sześciu językach: cerkiewnosłowiańskim, ukraińskim, łemkowskim, polskim, rosyjskim i angielskim.

Urodziła się w Poczajowie (Ukraina) gdzie w wieku 4 lat rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, którą kontynuowała po przyjeździe do Polski w 1992 roku. Poza skrzypcami chętnie chwyta za bandurę, wiolonczelę, kontrabas, lirę korbową instrumenty perkusyjne, wykorzystując je w sposób niekonwencjonalny. Jej najważniejszym instrumentem jest jednak głos, o szerokiej skali i ogromnych możliwościach, co pozwala wykonywanie zarówno muzyki ludowej w sposób autentyczny jak i stylizowany. Nie boi się sięgać również po utwory klasyczne nadając im nowego niekiedy orientalnego brzmienia lub przywracając im, ich tradycyjne korzenie.

W roku 2017 wystąpiła podczas Festiwalu Opera Rara w Krakowie wykonując m.in „Pieśni księżniczki z baśni op. 31” Karola Szymanowskiego do wierszy Zofii Szymanowskiej oraz pieśni kurpiowskie na głos i fortepian op. 58 Karola Szymanowskiego.
Śpiewa, tworzy i koncertuje od dziecka. Była członkiem wielu chórów i zespołów między innymi zespołu Widymo. Współpracuje z teatrami formy i pantomimy. Nie boi się komponowania na żywo przed publicznością.

W 2013 roku wydała debiutancki album „Wesna, wesnoju” na którym znalazły się autorskie pieśni oraz ludowe pieśni z Karpat w oryginalnych, autorskich, wielogłosowych aranżacjach. Wydała płytę z muzyką do spektaklu z pieśniami z repertuaru Anny German oraz wzięła udział w wydaniu płyty z pieśniami łemkowskiego poety i kompozytora Petra Murianki.