Panorama Gminy

Mistrzostwa Woj. Małopolskiego w Lekkiej Atletyce U12 i U14

08/10/2021 Autor: admin

Mistrzostwa Woj. Małopolskiego w Lekkiej Atletyce U12 i U14  KRAKÓW- 02.10.2021

W sobotę 2 października 2021r. tym razem na stadionie Wawel Kraków odbyły się Mistrzostwa Woj. Małopolskiego w Lekkiej Atletyce w kategorii U12 i U14. Na tej imprezie wystartowały dwie zawodniczki UKS Maraton Sękowa – siostry Martyna i Wiktoria Galas. W zawodach wystartowało ok 700 dzieci z najlepszych klubów małopolski.

Nasze zawodniczki rozpoczęły zmagania od skoku w dal w którym to Martyna Galas z wynikiem 4.37 zajęła 9 pozycję, najlepsza zawodniczka osiągnęła wynik 4.85. Już od następnej konkurencji zaczęły się medale na które po cichu liczyliśmy. I tak Wiktoria Galas w konkurencji pchnięcia kulą (2kg) uzyskała wynik 10.45 tym samym zostając Mistrzynią woj. Małopolskiego i ustanawiając nowy rekord życiowy. Zaraz po tej konkurencji nasza zawodniczka stawiła się do konkurencji rzutu piłeczką palantową (150g), w której to rzucając na odległość 41m  zdobyła  medal tym razem brązowy. I na koniec Martyna Galas w swojej drugiej konkurencji skoku wzwyż w końcu zdobyła upragniony medal tym razem brązowy skacząc na wysokość 131cm. Zwyciężczyni zawodów uzyskała wynik 134cm.

Duże podziękowania dla naszego kolegii Jurka Dziedziaka, który przygarnął nasze dziewczyny na zawody.

Dzięki i gratulacje dla dziewczyn za osiągnięte wyniki no i Mistrza Małopolski. Brawo!!!

(tekst i foto: Fabian Szarowicz)