Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy
Najbliższe wydarzenia:

KAMPANIA SPOŁECZNA NO PROMIL – NO PROBLEM

12 lutego 2020 Autor: admin

W bieżącym roku szkolnym Gmina Sękowa przystąpiła do udziału w XII edycji kampanii społecznej NO PROMIL – NO PROBLEM. Jej inicjatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Solny Gwarek”  a partnerami Instytut Rozwoju Społecznego i Gmina Wieliczka. Kampania realizowana jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.  Z terenu Gminy Sękowa biorą w niej udział: Szkoła Podstawowa w Sękowej i Szkoła Podstawowa im. Wł. Długosza w Siarach. Honorowym Ambasadorem kampanii została Wójt Gminy Sękowa pani Małgorzata Małuch.

W ramach podejmowanych działań uczniowie brali udział w konkursie, którego celem było zaprezentowanie w wybranej formie (plastycznej, literackiej, multimedialnej) sytuacji prawdziwej lub wyobrażonej, w której wykorzystane zostanie przesłanie płynące z kampanii. Z obu szkół wysłano na konkurs 15 prac. Wszystkich nadesłanych prac było około 2000. Z nich jury wybrało 93 laureatów. Wśród nich znalazło się 3 uczniów z naszej gminy: Monika Piszczek (SP w Sękowej), Patryk Kaniszczak (SP w Sękowej), Filip Drzymala (SP w Siarach).

16.01. 2020r. w Wieliczce odbyła się uroczysta konferencja z udziałem Laureatów, Ambasadorów  i Koordynatorów kampanii. Laureaci zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce, otrzymali dyplomy i drobne upominki.

Monice, Patrykowi i Filipowi serdecznie gratulujemy.