Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

III Kiermasz Bożonarodzeniowy w Sękowej

22 grudnia 2019 Autor: admin
Dzisiaj 22 grudnia, od godz. 14, Plac Długosza w Sękowej zamienił się w wielki świąteczny kiermasz, z żywą szopką. Było pachnąco, kolorowo, gwarnie, bo przecież zjechała się prawie cała gmina. Takiej atmosfery, nie było i nie będzie nigdzie indziej, jak powiat długi i szeroki.
Wspólną Wigilię rozpoczęli Iwona Tumidajewicz wraz Markiem Czarnotą, witając zaproszonych gości. Zaraz potem przywitała zebranych Grupa Śpiewacza ,,Razem”, pięknym kolędowaniem. Życzenia dla mieszkańców złożyła Poseł Barbara Bartuś, Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch oraz modlitwę odmówił Ksiądz Jacek Piróg. Podczas Wigilii towarzyszył nam śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu młodzieży z GOK, a na podsumowanie wystąpił gościnnie orszak z Biecza.Rozstrzygnięty został konkurs Skrzydlaty z Sękowej .Wszyscy uczestnicy zostali wyróżnieni dyplomami oraz książkami ufundowanymi przez Wójt Małgorzatę Maluch . Pani Poseł Barbara Bartuś wręczyła wszystkim piękne śpiewniki.

Przygotowania do Kiermaszu trwały od paru dobrych tygodni. Zaangażowanie mieszkańców było wielkie, bo i cel ważny – pomoc Adrianowi Rączkowskiemu, mieszkańcowi wsi, który potrzebuje rehabilitacji.💪💪💪

Było pięknie, rodzinnie, wszyscy pokazali otwarte serca w tym magicznym przedświątecznym klimacie bożonarodzeniowym. Zebrano na rzecz Adriana kwotę 13.731.73 zł i 10 euro.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy udzielili wsparcia podczas tworzenia stroików jak i w trakcie kiermaszu.