Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Dzień Produktu Regionalnego za nami

19 czerwca 2022 Autor: admin
Impreza powstała z inicjatywy Gminy Sękowa.Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej. Z założenia: impreza ma na celu promowanie lokalnego produktu regionalnego, marki KARPATING m.in.karpia zatorskiego, piernika kasztelańskiego, rękodzieła, produktów z regionu, ale również prezentację najmniejszego uzdrowiska, jakim jest Wapienne.
Rozpoczęliśmy powitaniem gości,występem najmłodszych mieszkańców z Ropicy Górnej.Zaszczycili nas swoją obecnością: Sekretarz Gminy Sękowa Michał Diduch,Radni Gminy Sękowa na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Bogusławem Moroniem.
Po oficjalnym przywitaniu, nastąpiła prezentacja stoisk.Gościliśmy Uzdrowisko Wysowa-Zdrój, Grzegorz Szpila (koronka klockowa) Bobowa, Pasieka na Zastawiu (miody i art.z propolisem) Miejsce, Koło Gospodyń Wiejskich z Kobylanki (ciasta, gastronomia),KGW Pogorzanie ,Anna Dobrowolska (Krywulka), Rodzina Bodak (wyroby z drewna).
Nie zabrakło licznych zabaw z udziałem Grupy animacyjnej ZWARIOWANI, były gry i zabawy.
Na scenie Amfiteatru wystąpiła Orkiestra Dęta z mażoretkami z Dominikowic oraz uczniowie GOK w Sękowej.
Gwiazdą wieczoru był koncert zespołu Vis a Vis.
Największym zainteresowaniem cieszył sie konkurs, który zorganizowały Polskie Piekarnie z Libuszy, podczas którego dzieci i ich rodzice lepili pierogi z owocami.Oczywiście wszyscy otrzymali dyplomy.