Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy
Najbliższe wydarzenia:

Centrum Narciarstwa Biegowego w Krzywej zaprasza

14 stycznia 2020 Autor: admin

W sezonie narciarskim 2019/2020 oddajemy do Państwa dyspozycji Centrum Narciarstwa Biegowego i Rekreacji Rodzinnej w Krzywej. Korzystając z udostępnionej infrastruktury prosimy mieść na uwadze, że inwestycja nie jest w pełni ukończona.

Obecnie zrealizowany został etap budowy, pozostało jeszcze wyposażenie. Można się tu zagrzać, przebrać, skorzystać z toalety, uzyskać informację o trasach, szlakach i atrakcjach turystycznych okolicy. Budynek znajduje się naprzeciwko kościoła bezpośrednio przy trasach sportowych oznakowanych plastikowymi tyczkami czerwonymi (7.5 km). Obok kościoła znajduje się punkt węzłowy (24 Krzywa cerkiew) który jest jednym z miejsc skąd można wyruszyć na sieć szlaków turystyki narciarskiej „Śnieżne Trasy przez Lasy”. Przed  budynkiem centrum, oraz koło kościoła zlokalizowane są miejsca parkingowe. Parking znajduje się także przy pomniku lotników. Przy odpowiednich warunkach zostanie uruchomiony także parking „przy transformatorze”.

Aktualnie na trasie sportowej są niezłe warunki śniegowe. Trasa jest ubita skuterem i walcem. Szerokość przygotowanej trasy to średnio 5-6 m z założonym śladem do kroku łyżwowego w ramach możliwości śniegowych będą przygotowywane ślady do stylu klasycznego.

Na razie Centrum jest czynne:

od wtorku do piątku w godz. 12.00 – 16.00

w sobotę i niedzielę w godz. 10.00 – 16.00