Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Kapela Maliszów

13 stycznia 2015 Autor: admin
Kapela Maliszów, to utalentowany zespół z Męciny Małej, w skład którego wchodzą rodzice Jan Malisz, Edyta Malisz i dzieci Kacper, Dariusz i Zuzanna. W trakcie swojej działalności zespół został laureatem wielu nagród i wyróżnień.
W Lublinie, w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”, odbył się konkurs dla młodych stażem wykonawców – „Scena Otwarta”, to jeden z dwóch prestiżowych konkursów w Polsce. Kapela Mialiszów na tym festiwalu zdobyła I miejsce za zjawiskowość i kreację wypracowaną na gruncie tradycji muzykowania rodzinnego.
6 listopada 2014 z okazji Roku Oskara Kolberga w Pałacu Prezydenckim odbył się koncert, podczas którego wystąpiły zespoły muzyki tradycyjnej. Występy artystów wysłuchał m.in. Prezydent RP Bronisław Komorowski z małżonką Anną Komorowską.
Podczas koncertu, na którym obecna była minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska oraz minister Finansów Mateusz Szczurek, wystąpiły cztery zespoły muzyki tradycyjnej. Jako pierwsza, Kapela Maliszów zagrała najstarszą polską pieśń obrzędową „Oj chmielu, chmielu”.

Nagrody i wyróżnienia:

II miejsce na Festiwalu Nowa Tradycja oraz Złotych Gęśli dla Kacpra Malisza w roku 2014,

I miejsce oraz nagroda publiczności – Stara Tradycja na Festiwalu Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie,

I miejsce – Festiwal Śpiewaków i Kapel w Kazimierzu w roku 2013.

Kacper Malisz został wyróżniony nagrodą specjalną za bardzo interesującą interpretację melodii własnego regionu oraz technikę gry podczas festiwalu Sabałowe Bajania w Bukowinie Tatrzańskiej.

Koncertowali na takich festiwalach jak Flugery Lwowa, Karpaty OFF-er w Nowym Sączu, krakowska Cepeliada, Festiwal Podróży i Przygody Bonawentura czy Festiwal Galicyjski.

malisze