Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Kwesta 2018

5 listopada 2018 Autor: admin

Serdeczne podziękowania dla wszystkich ofiarodawców , którzy w dniu Wszystkich Świętych  2018 roku złożyli datki na renowację starych, zaniedbanych i zapomnianych pomników na cmentarzu parafialnym w Sękowej.

Parafianie widząc efekty organizowanych zbiórek coraz chętniej włączają się w kolejne akcje  wrzucając coraz częściej do skarbonek banknoty, a nie monety. Tegoroczna zbiórka  osiągnęła rekordowy jak dotychczas wynik bowiem w tym roku  zebrano kwotę  6.287,70 zł

Od 2012r. do 2017 r. wyremontowano 10 pomników  z czego 4 w bieżącym roku. Koszty wydatków poniesionych przez ostatnie 7 lat na renowację pomników na sękowskim cmentarzu  opiewają na   kwotę  ponad 30 tys. złotych.  Zdjęcia wyremontowanych nagrobków i pomników znajdują się w gablocie parafialnej. Natomiast za pieniądze  zebrane w tym roku zostaną wyremontowane kolejne nagrobki.

To już ósmy   raz wolontariusze w ilości 36 osób  poświęcając swój czas kwestowali    na ten szczytny cel, wśród nich znaleźli  się radni, urzędnicy, nauczyciele, sołtysi, członkowie Stowarzyszenia ” Dobra Wola” oraz Akcji Katolickiej.   Wszystkim za to  bardzo gorąco dziękujemy.

Wójt Gminy Sękowa Małgorzata Małuch