Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy
zdjecie20

Nowa kładka w Sękowej

Rozpoczęła się inwestycja związana z budową kładki pieszo – jezdnej w miejscowości Sękowa na rzece Sękówka.

Z uwagi na zły stan techniczny kładki (kładka podwieszona), rozebrano ją po ponad 30 latach użytkowania. Na jej miejscu powstanie obiekt w postaci kładki pieszo – jezdnej.

Czytaj więcej
zdjecie2

Miła niespodzianka

Miłą niespodziankę sprawili uczniowie ZSP w Sękowej stając na podium Biegu Małpolski w ramach 6 PZU Festiwalu Biegowego Krynica 2015.

Czytaj więcej
referendum

Tak głosowaliśmy w Sękowej

W niedzielę w całej Polsce przeprowadzone zostało referendum. Głosowanie odbyło się bez większych incydentów. Poniżej przedstawiamy wyniki głosowania z 6 okręgów z terenu gminy Sękowa.

Czytaj więcej
IMG_3997

71 rocznica śmierci lotników w Krzywej

Dziś 71 rocznica zestrzelenia załogi 7 lotników w Banicy koło Krzywej. Z tej okazji delegacja Gminy Sękowa w osobach Wójt Gminy Małgorzata Małuch, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Bogusław Moroń, Radni Maria Połeć i Jan Krygowski oraz Sołtys Wsi Krzywa Pani Izabela Floryan złożyli wiązanki i zapalili znicze w hołdzie poległym lotnikom.

Czytaj więcej
zdjecie1

Wizyta delegacji z Ukrainy

26 sierpnia 2015 naszą gminę odwiedziła delegacja ukraińska składająca się z członków Obywatelskiego Instytutu Samorządu Lokalnego w Kijowie, który jest organizacją pozarządową założoną w 2014 roku przez aktywistów działających w czasie Rewolucji Godności na Majdanie Kijowskim, skupiającą bardzo różne środowiska (od naukowych z różnych dziedzin do zwykłych obywateli).

Czytaj więcej
zdjecie89

NAJLEPSZY SOŁTYS MAŁOPOLSKI – Z GMINY SĘKOWA

22 sierpnia 2015r. / sobota/ w Ptaszkowej – miejscowości ubiegłorocznego laureata konkursu odbył się finał konkursu „Najlepszy Sołtys Województwa Małopolskiego AD 2014”. Organizatorem konkursu jest Marszałek Województwa oraz Małopolskie Stowarzyszenie Sołtysów. Konkurs jest jedną z form docenienia pracy sołtysów i okazją do wskazania dobrych wzorów.

Czytaj więcej