Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy
image5

Wolontariat młodzieży z Siar

Od września 2009 roku w Zespole Szkół w Siarach pod opieką p. Małgorzaty Markowicz działa grupa wolontaryjna, która od września 2012 r. weszła w struktury gorlickiego LCW przekształcając się w Szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariusze działają całorocznie np. odwiedzając systematycznie pensjonariuszy DPS-u w Sękowej oraz starszych mieszkańców Siar, a także prowadzony jest wolontariat akcyjny, który na stałe współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Sprawne Smoki, Stowarzyszeniem Wiosna i pomaga w organizacji lokalnych imprez np. na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej
1

Akademia z okazji dnia Babci i Dziadka

Z okazji dnia Babci i dnia Dziadka W Zespole Szkół w Siarach odbyła się akademia przygotowana przez dzieci z przedszkola i I klasy SP. Aby szczególnie uczcić to święto, przygotowany został występ składający się z tańca, piosenek oraz wierszy.

Czytaj więcej
image13

Koncert Świąteczny

16 stycznia w Domu Ludowym w Siarach odbył się Koncert Świąteczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej. Koncert ten był szczególną okazją do tego aby jeszcze raz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.
Młodzież uczęszczająca do Gminnego Ośrodka Kultury wraz z instruktorem Panią Marią Król przygotowała piękny program artystyczny. Wypełniona po brzegi sala mogła wysłuchać kolęd, pastorałek, a także obejrzeć różne choreografie taneczne.

Czytaj więcej
laureaci Krzyształów Soli

Statuetka „Kryształy Soli”

W piątek – 19 grudnia 2015 r. w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie „Kryształy Soli” dla najlepszych organizacji prowadzących działalność pożytku publicznego.
Konkurs podkreśla wartość organizacji, wzmacnia ich wizerunek oraz co najważniejsze docenia ich pracę. Statuetka „Kryształy Soli” jest wyrazem uznania władz województwa dla tych wszystkich, którzy poświęcają swój czas dla budowania wspólnego dobra. Nagroda ma charakter honorowy, a mogące otrzymać ją organizacje wyłaniane są w drodze konkursu.

Czytaj więcej
start

V Puchar Pierwszego Śniegu

Zawody w narciarstwie biegowym techniką klasyczną zostały rozegrane w dniu 11 stycznia (niedziela) na trasach biegowych w Krzywej–Banicy w gminie Sękowa, na pętlach: 2 km i 3 km. Zawody przeprowadzono przy słonecznej pogodzie na lekko zmrożonym śniegu.

Czytaj więcej
malisze

Kapela Maliszów

Kapela Maliszów, to utalentowany zespół z Męciny Małej, w skład którego wchodzą rodzice Jan Malisz, Edyta Malisz i dzieci Kacper, Dariusz i Zuzanna. W trakcie swojej działalności zespół został laureatem wielu nagród i wyróżnień.
W Lublinie, w ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe”, odbył się konkurs dla młodych stażem wykonawców – „Scena Otwarta”, to jeden z dwóch prestiżowych konkursów w Polsce. Kapela Mialiszów na tym festiwalu zdobyła I miejsce za zjawiskowość i kreację wypracowaną na gruncie tradycji muzykowania rodzinnego.

Czytaj więcej