Przejdź do treści
Strona w wersji produkcyjnej. Prosimy zgłaszać wszelkie uwagi i sugestie dotyczące strony na adres email: uwagi@sekowa.pl. Dziękujemy!
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy
plac zabaw 001

Place zabaw

W ramach projektu „Polepszenie warunków funkcjonowania istniejących oddziałów przedszkolnych na terenie gminy Sękowa” powstały dwa place zabaw dostosowana do potrzeb dzieci 3 i 4 letnich. Przedmiotem projektu był także zakup dodatkowego wyposażenia dla oddziałów przedszkolnych w Męcinie Wielkiej i oddziału przedszkolnego w Siarach. Dzięki projektowi dzieci będą korzystać z pomocy naukowych które wpłyną na wyrównanie.

Czytaj więcej
uwaga

Ostrzeżenie

Urząd Gminy w Sękowej informuje, że w ostatnim czasie na terenie gminy pojawiły się obce osoby, które odwiedzając domy rozdają „karteczki” w zamian za pieniądze rzekomo dla fundacji na rzecz osób potrzebujących.

Pragniemy ostrzec mieszkańców aby pod żadnymi pozorami nie przekazywały żadnych pieniędzy nieznanym osobom.

Czytaj więcej
plan-zagospodarow

Plan zagospodarowania przestrzennego

W zakładce „Dla mieszkańca” udostępniony został miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego gminy Sękowa. Do pobrania jest plik w formacie *.pdf przedstawiający w sposób poglądowy klasyfikację gruntów.

Czytaj więcej
ferie

Ferie z GOK-iem

Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej serdecznie zaprasza wszystkie dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia ferii zimowych

Czytaj więcej
zdjecie1

Współpraca Transgraniczna

Projekt „Współpraca transgraniczna – rozpoznawalny klucz rozwoju turystyki” został zrealizowany w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka na lata 2007- 2013, w osi priorytetowej 2 – Rozwój społeczna – gospodarczy w temacie 1 – rozwój współpracy transgranicznej w zakresie turystyki.

Czytaj więcej
597ceakcyza_d

Zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Sękowa zawiadamia, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2014 do 31 stycznia 2015 są przyjmowane od dnia 2 lutego 2015 do dnia 27 lutego 2015 w Urzędzie Gminy Sękowa, pok. nr.10

Czytaj więcej
małe26

Spotkanie Noworoczne 2015

30 stycznia 2015 odbyło się Spotkanie noworoczne. Uroczystość rozpoczęła się od występu Kapeli Maliszów, laureatów wielu nagród i konkursów. Następnie Wójt Małgorzata Małuch zdała sprawozdanie z tego co w minionym roku działo się na terenie gminy. Wręczone zostały także wyróżnienia dla osób szczególnie zasłużonych dla Gminy Sękowa. Spotkanie zakończyło się wspólnym kolędowaniem. Prezentacja ze spotkania.

Czytaj więcej
image5

Wolontariat młodzieży z Siar

Od września 2009 roku w Zespole Szkół w Siarach pod opieką p. Małgorzaty Markowicz działa grupa wolontaryjna, która od września 2012 r. weszła w struktury gorlickiego LCW przekształcając się w Szkolny Klub Wolontariatu. Wolontariusze działają całorocznie np. odwiedzając systematycznie pensjonariuszy DPS-u w Sękowej oraz starszych mieszkańców Siar, a także prowadzony jest wolontariat akcyjny, który na stałe współpracuje m.in. ze Stowarzyszeniem Sprawne Smoki, Stowarzyszeniem Wiosna i pomaga w organizacji lokalnych imprez np. na rzecz osób z niepełnosprawnością.

Czytaj więcej
1

Akademia z okazji dnia Babci i Dziadka

Z okazji dnia Babci i dnia Dziadka W Zespole Szkół w Siarach odbyła się akademia przygotowana przez dzieci z przedszkola i I klasy SP. Aby szczególnie uczcić to święto, przygotowany został występ składający się z tańca, piosenek oraz wierszy.

Czytaj więcej
image13

Koncert Świąteczny

16 stycznia w Domu Ludowym w Siarach odbył się Koncert Świąteczny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej. Koncert ten był szczególną okazją do tego aby jeszcze raz poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia.
Młodzież uczęszczająca do Gminnego Ośrodka Kultury wraz z instruktorem Panią Marią Król przygotowała piękny program artystyczny. Wypełniona po brzegi sala mogła wysłuchać kolęd, pastorałek, a także obejrzeć różne choreografie taneczne.

Czytaj więcej