Przejdź do treści
Logo BIP prowadzące po kliknięciu do strony Biuletynu Informacji Publicznej
Panorama Gminy

Sękowa w Rankingu „Gospodarny Samorząd 2017”

W dniu 6 września 2017 roku, podczas XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy rozdane zostały nagrody Gospodarny Samorząd 2017r. Ranking został przygotowany przez ekspertów Centrum Gospodarczego im. Mikołaja Kopernika , Instytutu Studiów Wschodnich i Forum Ekonomiczne w Krynicy.

Czytaj więcej

Zebrania wiejskie

Wójt Gminy Sękowa informuje, że w najbliższym czasie odbędą się zebrania wiejskie w sprawie podziału środków z Funduszu Sołeckiego na 2018 r. oraz w sprawach bieżących wsi. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych zebraniach.

Czytaj więcej

Zapisy do szkoły tanecznej

Gminny Ośrodek Kultury w Sękowej rozpoczyna zapisy do szkoły tanecznej ,,grupa tańca Impuls”.

Zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu (we środę) w sali w GOK godz.17,15

Czytaj więcej

Kolejny nowy rok szkolny w Gminie Sękowa

Inaugurację roku szkolnego 2017/2018r. rozpoczęto mszą św. w dniu 4 września 2017r. której przewodniczył nowy Proboszcz Parafii pw. Św. Józefa w Sękowej ks. Jacek Piróg. W uroczystościach wzięli udział księża pracujący na terenie gminy: wspomniany już ks. Proboszcz Jacek Piróg, ks. Michał Piętka, ks. Mirosław Cidyło oraz Pani Małgorzata Małuch – Wójt Gminy Sękowa, Pani Maria Wyżkiewicz – Przewodnicząca Rady Gminy Sękowa, Zofia Rowińska – Sekretarz Gminy, nauczyciele , uczniowie i licznie zgromadzeni rodzice.

Czytaj więcej

Gminne Dożynki 2017

19 sierpnia 2017 po raz XI świętowaliśmy Gminne Dożynki. W tradycji polskiej, święto plonów kojarzone jest zwykle z dziękczynieniem za dary przyrody i chleba, ale jest to również okazją do prezentacji sołectw i grup działających na ternie Gminy Sękowa. Dożynki są znakomitym wyrazem postaw patriotycznych bogatej tradycji rolniczej, dbałości o przyrodę ale i współpracy dla dobra wspólnego.

Czytaj więcej